FHS

Konference restorativní a retributivní justice

Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně (FHS UTB) pořádá společně s Probační a mediační službou Zlín (PMS Zlín) konferenci, která odkryje témata stojící na okraji veřejného zájmu. Citlivá problematika vězeňství, alternativních trestů, trestně stíhaných mladistvých a matek s dětmi ve věznicích zůstává i v dnešní otevřené společnosti stále silně tabuizovaná.

Obě instituce společně připravili odbornou konferenci, která se opírá o dlouhodobou vzájemnou spolupráci v rámci výuky, plnění odborných praxí a budoucího profesního uplatnění studentek a studentů programu Sociální pedagogika.

Konference restorativní a retributivní justice proběhne dne 15. 11. 2023 od 8:30 hod. v prostorách Fakulty humanitních studií. „Hlavním cílem akce je uchopit tuto problematiku komplexně a propojit prostřednictvím panelové diskuze teorii s praxí. Jsme velmi rádi, že pozvání přijali ředitel Vazební věznice Brno, ředitelka Věznice ve Světlé nad Sázavou, sociální kurátor pro dospělé, náměstek ministra spravedlnosti, ředitelka Probační a mediační služby, náměstek vrchního státního zástupce, hejtman Zlínského kraje, zástupci neziskových organizací a mnoho dalších“, uvedla Mgr. Julie Junaštíková jedna z organizátorů akce.

Úvodního slova se ujme děkan FHS UTB, ředitel Ústavu pedagogických věd FHS UTB, ředitelka PMS a náměstek ministra spravedlnosti ČR.