
Křídla v obrazech: Výstava U3V se představí v atriu rektorátu
9. května 2025Výstava představuje výtvarná díla posluchačů oboru výtvarné tvorby Univerzity třetího věku (U3V), inspirovaná krásou a rozmanitostí českého ptactva. Pod vedením lektorky Zuzany Bahulové vznikla kolekce obrazů, která zaujme jak svou výtvarnou kvalitou, tak upřímnou radostí z tvůrčího procesu.
Pro mnohé z autorů znamená tato výstava jejich první zkušenost s technikou olejomalby na plátně. Jiní se věnují výtvarné tvorbě již několik let v rámci studia na Univerzitě třetího věku. Výsledná díla však spojuje nadšení, píle a láska k přírodním motivům.
Tato výstava je důkazem, že umění nezná věkové hranice a že každý okamžik je příležitostí k rozvíjení talentu a kreativity.
Díla posluchačů U3V se do atria rektorátu Univerzity Tomáše Bati přesunou z výstavního sálu Ornis v Přerově, kde je od 17. 1. do 2. 3. 2025 shlédlo 450 návštěvníků.
Srdečně vás zveme k návštěvě a věříme, že vás vystavená díla osloví svou atmosférou i obsahem.
- Vernisáž výstavy: 15. 5. 2025 v 16:00
- Výstava: 15.–23. 5. 2025
- Kde: Atrium Univerzitního centra (budova U13), nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín