spolupráce

LOKNI si čisté vody a přispěj k udržitelnosti

Díky aplikaci a nápojovým automatům od společnosti LOKNI umístěným v prostorách Univerzity Tomáše Bati ušetřili studenti a zaměstnanci UTB ve Zlíně za minulý rok více než 134 tisíc PET lahví.

Tato úspora neznamená jen menší hromadu odpadu o váze více než 3,3 tuny, ale také snížení emisí CO2 o 7,7 tun díky eliminaci potřeby výroby a dopravy těchto obalů. „Naše spolupráce s LOKNI tak představuje významný krok ke snižování environmentální zátěže a naplňuje klíčové cíle v oblasti udržitelnosti,“ sdělila Martina Juříková, prorektorka pro vnitřní a vnější vztahy, která se společně s týmem v čele s manažerkou udržitelnosti Ing. Martinou Kopečkovou Ph.D., tématu udržitelného rozvoje na UTB věnuje.

Aplikace LOKNI si v celorepublikovém měřítku získala srdce již 80 000 uživatelů, čímž vystoupala mezi nejstahovanější aplikace v kategorii Jídlo a Pití na App Store.

Celková spotřeba filtrované vody přes systém LOKNI v České republice dosáhla neuvěřitelných 1 656 944 litrů za rok 2023. To představuje úsporu více než 11 milionů PET lahví o váze 285 tun, což je pro představu tolik ušetřených “petek”, že kdyby se poskládaly za sebe, dosáhly by z Prahy až do Londýna.

Pro více informací a podrobnosti o dosažených úspěších stáhněte celý report za rok 2023.