FMK

Návštěva náměstků na ateliéru Game Design

Na návštěvu Fakulty multimediálních komunikací UTB zavítali ve čtvrtek 1. února náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub se svým kolegou z Jihomoravského kraje Janem Zámečníkem.

V doprovodu vedoucích odborů strategického rozvoje obou krajů si společně s prorektorkou pro vnitřní a vnější vztahy UTB Martinou Juříkovou a proděkanem Tomášem Šulou prohlédli Ateliér Game Design. Prezentace se ujal vedoucí ateliéru Pavel Novák, který popsal svůj vztah k tvorbě her a kromě představení akademické práce nastínil i svou cestu k založení start-upu polyperfect, který se dostal do globální desítky top game studií.

V průběhu dne hosté navštívili také Technologické inovační centrum (TIC), kde společně jednali o aktuálních tématech inovačních ekosystémů a příležitostech vyplývajících ze spolupráce v roce 2024. TIC Zlín provozuje podnikatelský inkubátor a akreditovaný vědeckotechnický park. Účastníci diskutovali také na téma regionální inovační strategie a její dopad na další rozvoj kraje.