workshop

Online workshop: Respekt až na půdu… akademickou

Univerzita Tomáše Bati se spojila s odbornicemi z organizace Konsent, Markétou Brabcovou a Michaelou Šimáčkovou, aby uspořádala interaktivní workshop pro studenty a studentky. Akce, konaná online dne 4. prosince od 9 do 12:30, má za cíl vybavit účastníky nástroji k prevenci sexuálního obtěžování, šikany a násilí v akademickém prostředí.

Co očekávat od workshopu?

Lektorky se zaměří na identifikaci různých forem sexuálního obtěžování a násilí, přičemž budou diskutovat o situacích jak ze strany vyučujících, tak spolužáků a spolužaček. Účastníci a účastnice se dozvědí, jak efektivně reagovat v případě konfrontace s těmito situacemi a získají informace o tom, koho kontaktovat v případě, že se někdo stane obětí. Důraz bude kladen na respekt v mezilidských vztazích a důležitost jeho zachování.

Co získáte z účasti?

• Simulace: Možnost praktického vyzkoušení různých modelových situací.
  • Praktické informace: Získání užitečných informací nejen z Česka, ale i ze zahraničí.
  • Diskuse: Příležitost sdílet názory a postoje s ostatními účastníky.
  • Připravenost: Odchod s vědomím, jak se vyhnout zapojení do problému a být lépe vybaveni pro podobné situace.

Jak se přihlásit?

Pro zasílání přihlášek a další informace nás kontaktujte na e-mailu orlz@utb.cz.

Těšíme se na vaši účast.