FAI

Profesor Roman Jašek přednášel poslancům a senátorům o blockchainu

V budově Poslanecké sněmovny se 26. 4. 2024 konala konference pro státní správu určená poslancům, senátorům a dalším představitelům státní správy České republiky a ministerstev. Cílem setkání a zvaných přednášek expertů bylo představit klíčové technologické trendy, které budou mít s vysokou pravděpodobností dopad na další kroky digitalizace naší společnosti.

Přednášku na téma “Digitalizace státní správy: Blockchain jako klíč k efektivitě a transparentnosti” v kontextu budování Národního blockchainového registru přednesl prof. Mgr. Roman Jašek, Ph.D., DBA z Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Profesor Jašek nezůstal jen u přednášky ve sněmovně. Své odborné znalosti sdílel i ve veřejnoprávní televizi, konkrétně v rámci pořadu Zóna ČT24 v části zaměřené na problematiku podvodů na internetu (čas 18:52).