utb

Univerzita se zapojí do mezinárodní soutěže dronů

Univerzita Tomáše Bati se stane jedním ze spoluorganizátorů mezinárodního turnaje v návrhu bezpilotních letounů, jehož první část se uskuteční v červnu 2024 ve Vietnamu.

Posláním soutěže je podpořit vzdělání a výzkum studentů v oblasti elektrotechniky, informačních technologií a umělé inteligence a posílit spolupráci mezi pořádající institucemi. Úkolem studentů bude sestrojit dron schopný dopravit a shodit náklad do předem určené oblasti. V tom budou zúčastněným týmům bránit neustále se zhoršující letové podmínky způsobené přítomností kouře, páry nebo jiných obtěžujících faktorů.

Základy tohoto mezinárodního turnaje byly položeny koncem roku 2023 ve spolupráci Ton Duc Thang University, Vietnam Aviation Academy, HCMC University of Technology and Education, VŠB – Technickou univerzitou Ostrava a zlínskou Univerzitou Tomáše Bati. Po úvodním asijském kole budou následovat soutěže pořádané v České republice a dalších zemích.