U3V

Vernisáž výstavy „Baťovský Zlín očima studentů Univerzity třetího věku UTB“

Výstava obrazů od posluchačů zlínské Univerzity třetího věku se přesouvá ze Senátu Parlamentu České republiky zpátky do Zlína. Slavnostní vernisáž proběhne 15. března v 16 hodin.

Zlínský mrakodrap, Kolektivní dům, typické cihlové půldomky, Morýsovy domy a další známá místa připomínající baťovskou architekturu. Padesát pestrých olejomaleb bude vystaveno od 2. 3. – 31. 3. 2023 ve 3. etáži budovy Krajského úřadu Zlínského kraje, třída Tomáše Bati 21, Zlín. Vernisáž výstavy, která získala vřelé ohlasy až v Praze, se uskuteční 15. března v 16:00.

Na obrazech intenzivně pracovala zhruba šedesátka posluchačů, kteří navštěvují hodiny malby a kresby se známou designérkou MgA. Zuzanou Oharek Bahulovou, Ph.D. a celá výstava je pořádána pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše, primátora statutárního města Zlín Ing. Jiřího Korce a rektora UTB ve Zlíně prof. Milana Adámka.

Pozvánka na vernisáž