interaktivní výstava

Zážitkem k porozumění

Srdečně vás zveme na interaktivní výstavu věnovanou zvuku, sluchu a životu lidí se sluchovým postižením. Přijďte nahlédnout do lidského ucha, zjistit, jak se šíří zvuk nebo se naučit základy znakového jazyka. Lépe poznat svět neslyšících můžete 3. až 5. října na Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně v budově U18.

Interaktivní výstava je vhodná pro děti i dospělé a je rozdělena do tří částí: sluch, zvuk a komunikace s neslyšícími. A na co se v jednotlivých částech můžete těšit?

Sluch

V této části se návštěvníci dozvědí, jak funguje jejich sluch. K tomuto poznání bude sloužit model ucha v nadživotní velikosti, kterým budou moct projít a detailně se tak seznámit s uspořádáním jejich sluchového orgánu. Sluchu jsou pak věnována i tři další stanoviště za modelem. Návštěvníci si v nich mohou například prohlédnout a vyzkoušet různé pomůcky pro zlepšení sluchu nebo si sami zkusit, jak slyší lidi se sluchovou vadou.

Zvuk

Informacím o zvuku jsou věnována dvě stanoviště a dvě zážitkové aktivity. Navštívit můžete například stanoviště s názvem „Když zvuk tvaruje“ nebo zažít vnímání vibrací celým tělem.

Komunikace s neslyšícími

V této části výstavy se návštěvníci seznámí s komunikací lidí se sluchovým postižením. Díky lektorovi, který je sám neslyšící, se návštěvníci dozvědí základní informace o znakovém jazyce a osvojí si i elementární znaky.

Kdy máme otevřeno?

• Čtvrtek (3. 10. 2019) – 12.00-18.00 h
  • Pátek a sobota9.00-18.00 h

Pokud chcete přijít jako skupina, prosím potvrďte svou účast na e-mailu mstibranyi@isheureka.cz.

V případě, že potřebujete přepis nebo tlumočení, dejte nám vědět a my se vám pokusíme vyjít vstříc.

Sledujte facebookovou událost akce