utb

Zemřel docent Josef Zedník

S hlubokým zármutkem oznamujeme úmrtí docenta RNDr. Josefa Zedníka, CSc., ve věku nedožitých 88 let.

Docent Zedník působil na Ústavu matematiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně po dobu 16 let, z nichž osm let zastával pozici ředitele ústavu. Před svým působením ve Zlíně pracoval na Univerzitě Palackého v Olomouci na Katedře algebry a geometrie. Pan docent se podílel na organizaci několika matematických konferencí VŠTEZ a MAKOS. Pořádal a vedl semináře pro řešitele Matematické olympiády ve Zlínském kraji.

Josef Zedník byl aktivním a sportovně založeným jednotlivcem. Miloval tenis, lyžování a byl vášnivým myslivcem. S úctou vzpomínáme na jeho odkaz.

Poslední rozloučení proběhne v pátek 12. ledna 2024 ve 13 hodin v kostele Stětí sv. Jana Křtitele ve Velké Bystřici.