Známe výsledky finále Show-off

Ukaž se – odvaž se! Toto heslo provází už 12 let soutěž Show-off. Jedná se o renomovanou soutěž v prezentačních dovednostech v anglickém jazyce, kterou organizuje Centrum jazykového vzdělávání Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Finále Show-off se uskutečnilo 22. března 2023 v reprezentativních prostorách FHS. I letošní ročník se konal ve spolupráci se středními školami, a tak kromě vysokoškoláků měli svou kategorii také nejlepší středoškoláci.

V obou porotách zasedají přední osobnosti univerzity, významní partneři a studenti UTB. Porota posuzovala nejenom obsah prezentací, ale také jazykovou a vizuální stránku. A témata byla rozhodně zajímavá – Práce v různorodém týmu, Výzva mého života, Hovoříme stejným jazykem, aneb mezigenerační rozdíly nebo Jak se vypořádat se selháním. Porota stála před těžkým rozhodováním, protože úroveň studentů obou kategorií byla, jako vždy, velmi vysoká.

Vítězové z řad našich i zahraničních vysokoškoláků obdrželi stipendium ve výši 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Všichni účastníci si pak odnesli certifikáty a spoustu hodnotných cen – bombery, mikiny a trička od UTB.

Kromě toho výherci v obou kategoriích získali poukazy na prestižní jazykovou zkoušku od P.A.R.K. Cambridge, hodnotné ceny od ExxonMobil, všichni účastníci dobroty od Nestlé, lahodnou kávu a čaj od firmy Oxalis a voňavá překvapení od Notina. Tato firma přišla s nabídkou workshadowingu, neboli stínování, což je možnost společně pracovat jeden den se zkušeným manažerem firmy. Zástupci Notina si vybrali ne jednu, ale dokonce dvě studentky –  Simonu Mojžíškovou z FHS a Elišku Ostroborodovou z FaME, které neskrývaly velkou radost, a už se moc těší na spolupráci. Dokonalé propojení teorie s praxí.

A kdo jsou tedy ti nejúspěšnější?

Kategorie UTB:

1. Adam Aberra Challa CPS
  2. Simona Mojžíšková FHS
  3. Muhammed Riyas FaME

Kategorie středních škol:

1. Lucie Vávrová, Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí
  2. Martin Otrusina, Gymnázium a JŠ s právem SJZ Zlín
  3. Denisa Horňáková, Střední průmyslová škola a obchodní akademie Uherský Brod

Gratulujeme! A těšíme se na další ročník.