Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
pro uchazeče

Studuj na UTB

Tvůj talent a píle ti ukáží cestu k úspěchu. UTB ti na ni posvítí. Vyber si studium na jedné z našich 6 fakult a začni novou etapu svého života v plné parádě. Deadliny přihlášek se rychle blíží, tak to nepropásni!

Pokud ještě nevíš kudy kam, rádi ti pomůžeme. Vybrat si můžeš až ze 198 studijních programů. Tak co, která fakulta bude tou pravou?

Fakulta technologická

Se svými více jak 50 lety mají dost zkušeností na to, aby věděli, co dělají a byli v tom dobří. Nejsou ale zase moc staří na to, aby nechápali, že i na komunikaci a legraci v životě záleží. Jejich věda možná není vesmírná, ale i na Zemi je spousta věcí, kterým je potřeba rozumět proto, aby planeta fungovala a vzkvétala. Ať už se rozhodneš pro analýzu a chemii potravin, technologii materiálů, polymerů nebo kosmetiky, inženýrství životního prostředí nebo průmyslových procesů, můžeš si být celkem jistý, že své místo ve světě hravě najdeš. Praxe jejich oborů se totiž už teď denně objevuje ve tvém životě, takže o užitečném uplatnění není třeba diskutovat. Když se vydáš cestou technologa, budeš mít moc všechny pro lidstvo stěžejní procesy chápat a měnit je. Studovat navíc budeš v přátelském a moderním prostředí, které ti zaručí práci se špičkovými vědeckými přístroji a inspirativními lidmi, pro které nebudeš jen číslo v seznamu.

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulta managementu a ekonomiky

FAME je pro všechny, které baví peníze, ekonomika či obchod a zajímají se o podnikání, průmyslové inženýrství či veřejnou správu. Klíčová je pro ně uplatnitelnost absolventů v praxi, proto se každý ze studentů může v průběhu studia podílet na nejrůznějších praktických projektech, spolupracovat s firmami a zúčastnit se stáží ve vyhlášených společnostech jako jsou Continental Barum, Baťa, UniCredit Bank a mnoho dalších. Na fakultě působí řada renomovaných ekonomů, např. Prof. Milan Zelený. V žebříčku kvality vysokých škol v oborech zaměřených na obchod a ekonomii, který loni vydala respektovaná britská společnost Times Higher Education, se umístili nejlépe z českých vysokých škol. Zvol si FAME a buď FAMEous!

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulta multimediálních komunikací

Tahle fakulta je tak trochu jiná. Je o ní totižto nejen slyšet, ale je to fakulta, kterou je hlavně hodně vidět. Je kreativní a dává studentům maximální prostor k uplatňování vlastních nápadů a k rozvoji jejich tvůrčích schopností. Unikátní je spolupráce napříč všemi studijními obory FMK – design, film a marketing – při realizaci společných projektů. Pořádáním výstav, účastí na různých soutěžích, filmových festivalech, módních přehlídkách, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, propagují fakultu jak studenti, tak i pedagogové.

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulta aplikované informatiky

Zajímá tě vše, co se týká počítačů a baví tě moderní technologie? V tom případě je FAI právě pro tebe! Můžeš tu studovat obory zabývající se vytvářením nového softwaru, navrhováním robotů a inteligentních systémů nebo zabezpečením počítačů. Ve studiu dále můžeš pokračovat i na magisterském stupni. Co tě tam čeká? Zkušenosti s moderním zabezpečením budov, automatickým řízením nebo učitelstvím informatiky. Učit se budeš od těch nejlepších. Chceš se zlepšit i v jazyce? FAI ti nabízí studijní stáže takřka do celého světa. A co po škole? Práci budeš mít jistou. Uplatnění můžeš najít i ve Vědeckotechnickém parku nacházejícím se hned vedle fakulty. Pojď studovat FAI-ku a naprogramuj něco FAIn!

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulta humanitních studií

FHS nabízí spoustu kulturních, vzdělávacích i volnočasových akcí, moderní prostory, výborné učitele, studium a praktické stáže v zahraničí, podporu v tvůrčí a vědecké činnosti a mnoho dalšího. Pokud chceš studovat jazyky, pak jsi tu správně, protože cizí jazyky jsou součástí studijních plánů všech studijních oborů a programů FHS. Chceš-li studovat jazyky hlouběji, pak si vyber mezi dvěma profesně zaměřenými obory kombinujícími angličtinu nebo němčinu s ekonomickými disciplínami, které tě výborně připraví jak pro nástup do zaměstnání, tak i pro pokračování ve studiu jazyků nebo ekonomiky. Chceš-li se zaměřit více na člověka, pak máš na výběr směr pedagogický nebo zdravotnický – oba jsou úzce spjaty s člověkem, jeho vzděláváním v předškolním i školním věku, výchovou, péči o něj v seniorském věku či během nemoci.

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulta logistiky a krizového řízení

Přemýšlel jsi někdy, co bys dělal, kdyby ses ocitl v mimořádné situaci? Chtěl bys zjistit, co obnáší práce policistů, hasičů, záchranářů, krizových manažerů nebo logistiků? Kdo jsou lidé, kteří umí zabránit obrovským nehodám, řídit velké a nebezpečné projekty nebo rozhodovat o tom, jak využít obnovitelné zdroje energie? Takoví lidé studují právě na FLKŘ. Pokud se k nim chceš připojit, našel jsi to správné útočiště pro své další životní kroky. A neboj se. Vysoká škola není jen o hodinách sezení na přednáškách, o nocích strávených nad knihami a o hektolitrech vypité kávy. FLKŘ jako jediná z fakult UTB sídlí mimo Zlín – v historickém městě Uherském Hradišti, které každého osloví svým osobitým kouzlem i přátelskou a vstřícnou atmosférou.

 PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ         360º VIDEO         INSTAGRAM          FACEBOOK

Fakulty a součásti

Zavřít