FHS

Anglický jazyk pro manažerskou praxi

Fakulta: Fakulta humanitních studií Program: Anglický jazyk pro manažerskou praxi Forma: Prezenční Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

Kdo by nechtěl být úspěšným manažerem! Je to ale tak jednoduché, jak to vypadá? Může být, ovšem pouze když k tomu získáte tu správnou kvalifikaci.

Pokud si zvolíte tento obor, čeká na vás kombinace jazykových předmětů neboli filologie s předměty zaměřenými na manažerskou praxi. Obě součásti, jak filologická, tak manažerská, jsou ve výuce vyváženy. V dnešní silné konkurenci tak získáte výhodu výborného jazykového vybavení s orientací na management, a tudíž náskok před ostatními.
Součástí studia jsou i prakticky zaměřené předměty překladu a základů tlumočení, samozřejmostí je také získávání dovedností z oblasti výpočetní a informační techniky.

Práce referentů či manažerů v zahraničním obchodě, v nadnárodní firmě či asistentů anebo překladatelů třeba v orgánech Evropské Unie vám může přinést cenné životní zkušenosti. Ať už se rozhodnete jakkoliv, studium oboru Anglický jazyk pro manažerskou praxi vám jednoznačně zvýší šance získat povolání, jaké si přejete.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Odborný anglický jazyk
  • Praxe
  • Základy účetnictví
  • Vybrané kapitoly z britské literatury
  • Vybrané kapitoly z americké literatury
  • Podniková ekonomika
  • Morfologie a syntax
  • Jazyková cvičení
  • Úvod do studia jazyka
  • Základy financí
  • Základy práva
  • Psychologie pro manažerskou praxi
  • Marketing
  • Americké reálie
  • Lexikologie
  • Překlad a základy tlumočení

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Soukromé i státní podniky se zahraniční účastí
  • Peněžní ústavy
  • Reklamní nebo eventové agentury
  • Firmy nebo instituce komunikující v angličtině