FT
Fakulta technologická

Chemie a technologie ochrany životního prostředí

Fakulta: Fakulta technologická Program: Chemie a technologie ochrany životního prostředí Forma: Prezenční, Kombinovaná Typ: Doktorské Jazyk: Čeština

Fascinuje vás příroda a zajímáte se o životní prostředí? Zajímáte se o udržitelné fungování světa? Tak to jste u nás správně. Náš doktorský obor je zaměřen na vědeckou práci a vývoj technologií, které by měly pomoci nalézt pochopení a řešení. Protože uvedené problémy jsou komplexní a zahrnují procesy chemické i biologické, budete při své výzkumné práci, v závislosti na zvoleném tématu, využívat metody, které je možno zařadit do environmentální nebo analytické chemie, ale i biochemie, mikrobiologie, nebo molekulární biologie.

Naším společným cílem je vytvoření kvalitnějšího a udržitelného životního prostředí pro nás a další generace.

Technologie které vyvíjíme se točí okolo využívání, recyklace a minimalizaci odpadů, biologického rozkladu kontaminujících látek a materiálů, například plastů, v půdě či ve vodě, chemického a biologického zpracování odpadních vod. Předmětem naší činnosti jsou i způsoby, kterými lze obsah kontaminujících látek v životním prostředí a procesy v něm probíhající sledovat.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Biodegradabilita sloučenin
  • Environmentální chemie
  • Biochemie
  • Molekulární biologie
  • Technologie zpracování odpadů
  • Mikrobiální procesy a technologie

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Vývojář technologií v oblasti odpadů, odpadních vod, ovzduší
  • Expert v laboratořích monitorujících životní prostředí
  • Vývojář technologií v oblasti biologických metod omezení kontaminací
  • Vývojář technologií v oblasti recyklace
  • Pracovník státní správy v oblasti životního prostředí
  • Výzkum a vývoj, vzdělávání (univerzity, vědecké instituce…)

Co by vás mohlo zajímat?

Zeptejte se přímo studenta!

Zajímají vás podpultovky, které může znát jen ten, kdo právě studuje? No problemo, tu je kontakt:

Přihlásit se!