FAME
Fakulta managementu a ekonomiky

Podnikání ve službách cestovního ruchu

Fakulta: Fakulta managementu a ekonomiky Program: Ekonomika podniku a podnikání Specializace: Podnikání ve službách cestovního ruchu Forma: Prezenční, Kombinovaná Typ: Magisterské Jazyk: Čeština

Zajímá vás, jak funguje management hotelu, principy slevových portálů či lázeňské služby? Láká Vás podnikání v oblasti cestovního ruchu? Specializace Podnikání ve službách cestovního ruchu vás zavede do zkoumání těchto tajů a ještě mnohem dále.

Obor je zaměřený na vzdělání v oblasti současné domácí i mezinárodní ekonomiky a principů současného řízení podniků cestovního ruchu a to nejen z teoretického pohledu. Každoročně výuku přicházejí obohatit odborníci z praxe cestovního ruchu, jako jsou manažeři hotelů, cestovních kanceláří, lázeňských zařízení či destinačního managementu. Můžete se těšit také na exkurze do firem z oblasti cestovního ruchu, které vám umožní např. nahlédnout do zákulisí fungování hotelů. Praktickou stránku doplňuje také práce s konkrétním softwarem z prostředí řízení ekonomiky hotelu, který budete moci ve výuce vyzkoušet. Cestovní ruch je v tomto studiu propojen s oblastí podnikání a firemní politikou, což z něho vytváří perspektivní obor pro vaši budoucí kariéru.

V rámci studia budete studovat minimálně jeden odborný předmět v angličtině.

Na jaké předměty se můžete těšit?

Kromě všeobecných ekonomicko-manažerských předmětů se můžete těšit na specializační předměty:

• Ekonomika služeb
  • Tvorba business modelů
  • Ekonomika a podnikání ve službách cestovního ruchu
  • Správa regionálního rozvoje, dopravy a cestovního ruchu
  • Mezinárodní cestovní ruch
  • Řízení služeb cestovního ruchu
  • Právo pro podnikatele
  • Podpora podnikání a jeho udržitelnost
  • Firemní inovační politika
  • Controlling
  • Řízení projektů
  • Regionální struktury Evropy
  • Business akademie
  • Studijní plán – prezenční studium
  • Studijní plán – kombinované studium

Každý studijní plán je doplněn nabídkou povinně volitelných předmětů, jejichž výběrem je možno se dále profilovat ve studované oblasti.

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Podnikatel v oblasti cestovního ruchu
  • Management hotelů, lázní či cestovních kanceláří
  • Pracovník veřejné správy v úseku cestovního ruchu
  • Organizace destinačního managementu