FHS

Učitelství pro mateřské školy

Fakulta: Fakulta humanitních studií Program: Učitelství pro mateřské školy Forma: Prezenční, Kombinovaná Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

Byla vaším idolem paní učitelka v mateřské škole? Pokud stejně jako ona chcete ovlivňovat novou generaci, staňte se kvalifikovaným pracovníkem pro pedagogickou práci s dětmi předškolního věku. Staňte se učitelkou nebo učitelem v mateřské škole! Společný základ studia zahrnují předměty z oblasti pedagogiky, psychologie, filozofie, sociologie a biologie. Navazující oborové předměty jsou zaměřeny na předškolní pedagogiku v rámci výtvarných, hudebních, tělesných a dramatických výchov. Absolvujete i didaktické předměty z oblastí mateřského jazyka, poznání přírody, společnosti a rozvoje matematických představ. Samozřejmostí je ověřování získaných vědomostí v praxi.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Didaktika mateřské školy
  • Pedagogická propedeutika
  • Psychologická propedeutika
  • Vývojová psychologie
  • Pedagogická diagnostika v MŠ
  • Pedagogická komunikace v MŠ
  • Sociální psychologie
  • Základy logopedie
  • Specifické postupy při práci s dětmi se speciálními potřebami
  • Literatura pro děti
  • Základy pedagogické evaluace
  • Hra a její edukační využití v MŠ
  • Dějiny předškolní výchovy
  • Rozvoj počáteční gramotnosti v MŠ
  • Pedagogické praxe průběžné a také výcvikové a náslechové
  • Pedagogická praxe souvislá, tvorba portfolia praxí
  • A také se můžete zapojit do přípravy Zlínského filmového festivalu a Junior univerzity, nebo připravovat pro děti předškolního věku divadelní představení nebo jiné aktivity

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Mateřské školy
  • Dětské skupiny