FMK
Fakulta multimediálních komunikací

Fotografie

Fakulta: Fakulta multimediálních komunikací Program: Multimédia Specializace: Fotografie Forma: Prezenční Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

Výuka je prakticky i teoreticky vedena k přípravě samostatně tvořících profesi­onálních fotografů. Obsahem výuky je zvládnutí černo­bílé i barevné fotografie jak v běžně dostupných klasických materiálech, procesem negativ/poziti­v, fotografie na inverzní materiály, tak i snímaní a zpracování digitálního záznamu fotografie. Student se postupně seznamuje s běžnými fotografickými žánry; fotografie drobného předmětu, fotografická reportáž, dokument, inscenovaná foto­grafie, fotografie architektury, krajiny, portrétu, módy. Seznamuje se s problematikou fotografické ilustrace, přípravy a realizace plakátu. Současně rozvíjí svůj tvůrčí potenciál zpracováváním různých témat v rámci realizace volných souborů fotografií. Absolvent je schopen se uplatnit jako fotograf v reklamních agenturách, tiskových médiích apod. nebo jako samostatně pracující fotograf. V magisterském stupni dále rozvíjí svůj tvůrčí potenciál především tvorbou volných souborů na různá témata.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Ateliér reklamní fotografie
  • Dějiny fotografie
  • Základy dokumentární fotografie
  • Fotografická praktika – laboratoř
  • Počítačové metody – reklamní fotografie
  • Technologie fotografie
  • Fotografie na digitální medium
  • Oborové minimum grafického designu pro reklamní fotografie
  • Figurální kresba
  • Optika

Čím budete a kde najdete po studiu uplatnění?

• Freelance fotograf
  • Fotograf v médiích, společenských a lifestyle časopisech (fotoreportér, obrazový editor)
  • Fotograf v reklamní agentuře, kreativním oddělení