utb

Univerzita slavnostně otevřela nový Vzdělávací komplex

Významný den dnes prožívá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, která slavnostně otevřela svůj Vzdělávací komplex na Štefánikově ulici ve Zlíně. Objekt bude sloužit zejména studentům a pedagogům Fakulty humanitních studií, ale nejen jim. Jeho součástí bude i výstavní prostor Fakulty multimediálních komunikací.

Nový vzdělávací objekt univerzity vyrostl během let 2015 – 2017 v ulici Štefánikově ve Zlíně. Jeho autorkou je stejně jako v případě nedalekého Kongresového a univerzitního centra excelentní světová architektka prof. Eva Jiřičná, zlínská rodačka.

„Uvedením Vzdělávacího komplexu UTB do provozu budou mít všechny fakulty naší univerzity své vlastní sídlo. Věřím, že objekt i se svým okolím významně zkrášlí centrum města Zlína,“ uvedl rektor prof. Ing. Petr Sáha, CSc. Po slavnostním přestřižení pásky si hosté prohlédli komplex, jehož prostory jsou navrženy přesně pro potřeby studentů a pedagogů, kteří se do něj nastěhují se začátkem letního semestru (v únoru 2018). „Snažili jsme se, aby se studenti i zaměstnanci cítili v objektu příjemně a dobře se jim v něm pracovalo,“ zdůraznila prof. Eva Jiřičná.

Program slavnostního dne zahrnoval také vernisáž výstavy fotografií nazvané Schodiště Evy Jiřičné, kterou připravila univerzita ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací v nové galerii. Výstava představuje nejkrásnější realizace schodišť z budov a interiérů z celého světa, jimiž se prof. Jiřičná proslavila, a díky nimž bývá nazývána první dámou high tech architektury. Od února příštího roku, kdy bude komplex zcela zprovozněn, bude výstava přístupná i veřejnosti.