utb

Nanoroušky poslouží zlínským stomatologům

Mimořádně cenný dárek v podobě zdravotnických roušek vyrobených z nanomateriálu, který účinně zabraňuje proniknutí koronaviru, předala 27. března naše univerzita zlínským stomatologům. Od rektora prof. Ing. Vladimíra Sedlaříka, Ph.D., jej převzal předseda Oblastní stomatologické komory ve Zlíně MUDr. Petr Drbal.

Nanoroušky určené pro zubní lékaře ze Zlínska jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který vyvinulo Centrum polymerních systémů UTB ve Zlíně ve spolupráci s firmou SPUR, a.s., Zlín.  Právě tato společnost v současné době, kdy je profesionálních ochranných pomůcek pro zdravotníky obrovský nedostatek, začala nanotextilii vyrábět ve velkém.

„Roušky navrhli a ušili kolegové z Ateliéru design oděvů Fakulty multimediálních komunikací. Rozhodli jsme se je věnovat stomatologům, kteří jsou při výkonu svého povolání vystaveni velkému potenciálnímu nebezpečí nákazy koronavirem. Kvalitních ochranných pomůcek pro ně je však na trhu zoufalý nedostatek, “ uvedl rektor prof. Sedlařík.