Čtyři medaile ze světového šampionátu

Pátý ročník světového meziuniverzitního šampionátu přinesl radost našim sportovcům. Z chorvatské Puly, kam se v listopadu sjeli vysokoškolští sportovci z Evropy, Asie a Afriky, si zlínští reprezentanti přivezli čtyři medaile, z toho 2 zlaté.

„Nejlépe si vedli naši volejbalisté a plavkyně na 50 metrů Lucie Matošková, kteří vybojovali první místa. Lucie k tomu přidala ještě stříbro z polohového závodu na 200 m,“ uvedl ředitel Ústavu tělesné výchovy a sportu Mgr. Zdeněk Melichárek, Ph.D. Také bronzová medaile putuje na UTB z bazénu, a to zásluhou ženské štafety na 4×50 metrů polohově. Mezi sportovci se neztratili ani futsalisté, futsalistky a volejbalistky, kteří postoupili ze skupiny, a smíšené páry v tenisu a badmintonu, které se dostaly do čtvrtfinále.