utb

Humanitární pomoc Ukrajině

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti, i na UTB se snažíme aktivně zapojit do humanitární pomoci Ukrajině. Rádi bychom Vás proto informovali o možnostech, jakým způsobem můžete do těchto humanitárních sbírek pro pomoc ukrajinským občanům přispět.

Aktualizace: Od pondělí 7. 3. 2022 se materiální sbírka pro Ukrajinu přesouvá z Galerie G18 do přízemí budovy U13 (nám. T. G. Masaryka 5555).

Naše univerzita spojila síly i s Potravinovou bankou ve Zlínském kraji. Nejvíce potřebné jsou nyní trvanlivé potraviny (konzervy, rýže, luštěniny a další), základní drogerie, dezinfekce, dětské pleny a dětské výživy aj. Pokud máte cestu s potravinami nejblíž k nám, určitě se stavte, budeme moc rádi. Více informací o tom, co je nejvíce potřeba, najdete na webu Potravinové banky.

Sbírka probíhá do pátku 18. 3. 2022  do 18 h.

Ve Zlíně probíhá humanitární sbírka iniciovaná FMK. Sběrné místo se nachází v galerii G18, budova FHS, Štefánikova 5670 (u MHD zastávky Školní). Otevřeno je každý den od 10 do 21 hodin. Sbírají se hygienické potřeby, dezinfekce, zubní pasty a kartáčky, mýdla, léky, baterie, powerbanky, čelovky, spacáky, deky, karimatky, dětské pleny, dětské výživy a lahve, teplé oblečení, trvanlivé potraviny a také zdravotnický materiál (obvazy, škrtidla, náplasti,..).

V Uherském Hradišti se FLKŘ připojila k humanitární sbírce Charity Uherské Hradiště. Zde se sbírají především balená voda v 0,5l balení, trvanlivé potraviny – paštiky, konzervy, instantní polévky, sladkosti pro děti, instantní i zrnková káva, čaje, kelímky na kávu, kelímky na polévku, plastové příbory – hlavně lžíce, karimatky, deky a spacáky. Vše můžete dovést přímo do sídla Charity Uherské Hradiště na Velehradské třídě 247.

Všem děkujeme za případnou pomoc.