utb

Výstava historické výpočetní techniky

Výstava historické výpočetní techniky Vás přenese do téměř zapomenutého světa mikropočítačů a počítačů z konce minulého století. Atmosféru navodí řada dochovaných exponátů, které jsou ukázkou postupného vývoje generací počítačů za uplynulých 50 let. Neopomene ani to, s jakou technikou se pracovalo již od vzniku Fakulty technologické v roce 1969.

Součástí unikátní výstavy bude přes 40 zahraničních i československých počítačů s příslušenstvím, datové nosiče a mikroprocesory, fragmenty z dob sálových počítačů, videoukázky z historie a dobové předměty.

Zajímavá bude možnost vyzkoušet si, jak se s takovými stroji tehdy pracovalo.

Termín a místo konání

Výstava je určena pro zaměstnance a studenty UTB. Přístupná bude v pracovní dny v termínu od 23. 1. do 29. 1. v čase od 14:30 do 17:30 hod. v místnosti č. 550 (5. NP) v budově U13.

V sobotu 25. 1. bude otevřeno v čase od 10:00 do 16:00 hod.

Podrobnější informace o výstavě naleznete na webové stránce historie-vt.utb.cz/vystava.

Na vaši návštěvu se těší Centrum výpočetní techniky.