Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Bakalářské studium

Proč studovat na UTB?

Existuje nespočet důvodů, proč do toho jít. Přečti si našich top 10, které si rozhodně zamiluješ.

1. UTB!

Mladá, progresivní, inovativní, sama podnikavá a vychovávající k podnikání, taková je UTB! Máme sice “jen” něco málo přes 20 let, ale vysoké školství ve Zlíně se pěstuje už od dob Baťových. Pyšníme se nejen jeho jménem, ale i jeho světovými postoji, a taky se doposud můžeme potkávat v některých jeho budovách. Naše univerzita má 6 fakult a nabízí na 200 studijních programů, tedy směrů, kterými se můžeš vydat na svoji cestu životem. Jsme nadšení, že si chceš zvolit právě nás! O tom, že rozhodně nebudeš litovat, tě přesvědčíme v dalších bodech (a taky na Fejsbůcích a Instagramech).

2. Přátelská atmosféra & individuální přístup

Přesně tahle dvě označení padají od našich studentů a studentek nejčastěji, když se ptáme na to, co se jim u nás líbí nejvíc. Při zápisu ke studiu dostane každý student či studentka VŠ své číslo, a i když je jich tu kolem 10 000 kousků, u nás nebudeš pouze číslem. To slouží pouze pro lepší orientaci v informačních systémech, ale pro nás zůstaneš pořád Alčou, Pepou, Zdendou, Janou… Není nic neobvyklého, že si studenti a studentky s některými pedagogy tykají a po absolvování zůstanou přáteli. Když tě něco trápí, stačí zajít za milými studijními referentkami nebo přímo za proděkany pro studium, kteří tu jsou pro tebe, všechno se dá vyřešit. Navíc se zápisem ke studiu se stáváš naším kolegou/yní – na tohle oslovení si zvykneš, i když to může znít napoprvé zvláštně, význam toho slova ctíme a vážíme si tě jako sobě rovného.

3. Moderní studijní prostředí

To by mohl říct každý, že? Ale ne každý se může chlubit novými budovami od světoznámé architektky Evy Jiřičné (rektorát, kde sídlí i naše knihovna, univerzitní aula, koleje a Fakulta humanitních studií). Ani ostatní fakulty ale nepřijdou zkrátka, všude najdeš nejnovější vybavení pro výuku, ale taky pro vědu a výzkum, protože i v laboratořích a s moderními přístroji budeš denně studovat. Jen omrkni Laboratorní centrum Fakulty technologické, takhle by sis barák plný vědců asi nepředstavoval/a, co? Pohledový beton, minimalismus, ale i útulnost a spousta světla dělá ze zlínských univerzitních budov oblíbence studentů/ek i jejich instagramů. Nevěříš? Přesvědč se prohlídkou našich budov ve virtuální prohlídce.

A pokud máš raději klasiku, kde na tebe dýchá historie, tak to tě jistě potěší královské město Uherské Hradiště, kde se nachází naše nejmladší Fakulta logistiky a krizového řízení. Hradiště má zkrátka svoje kouzlo. Nabídne ti otevřenou náruč a naprosto vše, co potřebuješ ke studiu a realizování svých snů.

4. Malý velký Zlín

Cihlové domy, ale i současná architektura, nejkrásnější západy slunce a vše na dosah ruky, to je náš Zlín. Bezpečnější město, které přivítá každého a bez rozdílu, asi ani nenajdeš. Ať už jsi milovník výborné kávy, král parketu, sportovní či kulturní nadšenec nebo degustátor dobrého piva, nemusíš se bát, bude o tebe postaráno lépe než ve tvém „mamahotelu“.

A co nějaká místa na učení a setkání s přáteli? Park Komenského nebo travnatá plocha Gahurova prospektu jsou správná volba. Tam dostaneš ten pravý vibe jak z hollywoodského filmu. K tomu si ještě představ piknikovou deku, kafekáru, vůni burgerů a koncerty pod širým nebem. Prostě top!

Zlín zkrátka nejde popsat, ten musíš zažít. Už teď se těš na chvíle, kdy budete s přáteli sedět na zlínském svahu (ano, máme sjezdovku uprostřed města), opékat špekáčky, zpívat a pozorovat západ slunce s výhledem na celé město.

5. Party lajf

Věř nebo ne, ale takový studentský život není ani v Praze. Tady to prostě žije! A to hlavně díky studentům. Velký podíl na tom má určitě přímo naše Studentská unie UTB, Unie studentů v Uherském Hradišti a Fakulta multimediálních komunikací, kde je pořádání supr akcí pro veřejnost dokonce povinnou součástí studia – pecka co? Každý týden tu máš x akcí na výběr, a pokud se ti nebude chtít na žádnou, dveře místních hospůdek jsou otevřené dlouho do noci a sklenka vína v trávě na dece nonstop. I Zlín má své kongresové centrum, kino, divadlo a galerie, a kromě toho studentské úterky, hospodské kvízy, cestovatelské přednášky a mnoho dalšího.

6. Menza & koleje

Menzu najdeš na 4 lokacích, tak si můžeš vybrat jednoduše tu, co máš nejblíž. Doporučujeme vyzkoušet i restauraci přímo na rektorátu, budeš koukat, jak může menza vypadat! Oblíbeným evergreenem jsou čerstvé dobroučké pizzy na U4, nebo spravovací snídaně za pár kaček. Koleje najdeš ve 3 lokalitách v blízkosti školy, záleží jen na tobě – na kterou fakultu tě srdce táhne, ať to máš co nejblíž. Obojí můžeš omrknout na webu kmz.utb.cz.

7. Máte knihovnu? A můžu ji vidět?

146 000. Tolik ukrývá knihovna titulů pod svými křídly, k tomu taky spoustu časopisů, novin, všechny studentské i vědecko-výzkumné práce vzniklé na půdě UTB a nespočet prací dostupných online na vědeckých databázích. Co víc potřebuješ k hladkému průběhu studia? Tady najdeš všecko! Tiché klidné prostředí na studování je samozřejmostí, oddělené studijní místnosti, kde se můžeš pekelně soustředit, a jako bonus je ti k dispozici útulný obýváček s občerstvením. Tajné spodní patro knihovny pak schovává i nakladatelství, kde si mimochodem můžeš nechat vytisknout a svázat svoji bakalářku nebo diplomku.

8. Studium za hranicí

Je libo studijní výlet za hranice? Easy, stačí se přihlásit! Univerzita má partnery po celém světě – je to klišé, ale je to tak. Na UTB opravdu chceme, aby sis své obzory rozšířil/a, víme, jak moc tě to může posunout jako člověka, proto je podpora výjezdů nadstandardní. Zlepšíš si cizí jazyk, získáš nové zkušenosti, přátele a nesmrtelné vzpomínky. Se vším ti poradí mezinárodní oddělení, abys bez problémů zvládl/a i těch pár papírů, co je potřeba poslat.

9. Skvělé uplatnění, skvělá kariéra

Všichni říkají – studuj, co tě baví a co ti přinese skvělou budoucnost. Gratulujeme, tak to jsi tu správně! Uplatnitelnost našich absolventů na trhu práce se pohybuje kolem 99 %. Najdeš mezi nimi ředitele velkých firem, start-upů, designéry i světové vědce, nebo známé tváře. I z malého Zlína je ti otevřený celý svět a naši úspěšní absolventi jsou toho důkazem. Pro ty, kdo hledají v průběhu studia brigádu nebo si chtějí po jeho skončení domluvit vysněnou práci, slouží Job Centrum. Jeho pracovníci s výběrem ochotně pomohou.

10. Poznej UTB blíž

Zajímá tě, jaké lidi budeš na UTB potkávat? Můžeš si je zrovna hned poslechnout! UTB totiž přišlo jako první v ČR s univerzitním podcastem, díky kterému můžeš nahlédnout do akademického světa. Nečekej žádné sáhodlouhé odborné rozhovory, opak je pravdou, slibujem! Hledej UTB utebe na Spotify, Apple podcastech, webu podcast.utb.cz nebo Instáči.

Co by vás mohlo také zajímat

Fakulty a součásti

Zavřít