Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Proč studovat na UTB?

Na co jsme hrdí

Kdo hledá nejlepší studium ekonomie v Česku, měl by zamířit na UTB. V posledních letech totiž britská společnost Times Higher Education opakovaně naši univerzitu označuje za nejlepší českou vysokou školu v oborech zaměřených na obchod a management a na účetnictví a finance.

Podobně výborné hodnocení mají i umělecké obory. Například Fakulta multimediálních komunikací byla v roce 2015 zařazena na 11. místo mezi uměleckými vysokými školami Ameriky a Evropy v žebříčku Red Dot Design Award. Touto cenou – designérským Oscarem – se navíc může pochlubit i několik z absolventů fakulty, kteří ji dostali za své práce.

Univerzita samozřejmě představuje také svět vědy a výzkumu. V nich vyniká zejména Centrum polymerních systémů. CPS patří k předním světovým pracovištím zabývajícím se výzkumem polymerních systémů a kompozitů, v němž pracují výzkumníci z celého světa. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří například evropský patent na přístroj určený k rychlé a efektivní sterilizaci prostředí v nemocnicích nebo k vytvrzování polymerů. Centrum je držitelem prestižního ocenění HR Award, které potvrzuje kvalitu řízení výzkumných organizací. Dále je to Centrum bezpečnostních informačních a pokročilých technologií, Centrum obuvnického výzkumu, evropsko-čínská laboratoř zabývající se problematikou uchovávání energie a výzkumná centra na fakultách.

Mezi výzkumníky najdeme také jména známá v mezinárodní vědecké komunitě, například prof. Karel Kolomazník, vědec a pedagog působící na Fakultě aplikované informatiky, je dosud jako jediný Čech laureátem Rolex Award for Enterprise, označované jako „malá Nobelova cena“. Za svůj výzkum v oblasti zpracování odpadů z koželužského, potravinářského a textilního průmyslu získal řadu světových i domácích ocenění.

Co by vás mohlo také zajímat

Fakulty a součásti

Zavřít