Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Magisterské studium

Proč studovat magistra?

Stále váháte, jestli jít na magisterské studium? A má vlastně magistr smysl? Ano, má! Tady je několik důvodů, proč jít studovat dál.

Propojenost studií

UTB nabízí k většině bakalářských oborů možnost pokračovat v navazujícím magisterském studiu. Využijte možnosti pokračovat ve studiu toho, co vás baví, získejte výhodu „domácího“ prostředí a rozšiřte si obzory.

Specialista v oboru

Všechny obecné a rozsáhlé poznatky z bakaláře už máte zmapovány. Nyní máte možnost ponořit se do fascinující hloubky oboru a vytěžit z něj maximum. V mnoha případech je to dokonce i nezbytné, protože na konkrétní oblast se začínáte specializovat právě až v magisterském studiu.

Nové kontakty

Kontaktů přece není nikdy dost! Potkáte se s lidmi, kteří mají podobné zájmy i smýšlení jako vy a navíc si můžete navzájem pomáhat nejen ve škole, ale i po ní. Budete totiž nejspíš pracovat v podobném odvětví.

Přínos pro váš životopis

Zaměstnavatelé si všímají, jaké studium máte za sebou. Často raději zaměstnají někoho, kdo má větší specializaci a ne jen základní znalosti. S magisterským titulem tak budete mít výhodu a můžete se stát vhodnějším kandidátem pro práci vašich snů.

Prodloužený studentský život

Většina studentů po bakaláři stojí před důležitým rozhodnutím – buď si vybere práci, nebo bude pokračovat ve studiu. Na práci budete mít čas ještě celý život, tak proč ji nezkusit o něco málo posunout? Studentský život je super, tak si ho naplno užijte, dokud můžete.

Fakulty a součásti

Zavřít