FT
Fakulta technologická

Polymerní materiály a technologie

Fakulta: Fakulta technologická Program: Materiály a technologie Specializace: Polymerní materiály a technologie Forma: Prezenční, Kombinovaná Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

Polymer. Slovo, které znamená tolik, a laikům přitom často neřekne o moc víc než “asi nějaký plast”. Pche! Celý moderní průmysl se opírá o zpracování plastů a elastomerů a málokdo jim rozumí tak, jako my. Právě tento obor vám umožní pochopit proces, který se skrývá za výrobou a zpracováním nejen všudypřítomných PETek a polystyrenu, ale i přírodních polymerů jako je kolagen nebo celulóza. Poznáte nedozírné možnosti světa polymerů, jejich vývoj, výrobu i použití v praxi.

Díky mnoha odborným exkurzím a stážím si rozšíříte znalosti a už během studia potkáte řadu potenciálních zaměstnavatelů. Na Fakultě technologické se navíc vyvíjí i vysoce specifické polymery, jako jsou nanokompozitní materiály, kapalné krystaly nebo inteligentní polymery, které umí reagovat na vnější podmínky. To vše dělá z absolventů našeho oboru uznávané odborníky u nás i za hranicemi. No a protože polymery jsou prostě všude, kam se podíváte, a vy jim budete zatraceně dobře rozumět, není divu, že si v rámci uplatnění budete moci vybírat. Toužit po vás bude plastikářský průmysl, gumárenství, výroba syntetických vláken, průmysl obalů, fólií nebo nátěrových hmot, strojírenství, automotive, elektrotechnický průmysl, letectví… Je třeba pokračovat?

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Obecná a anorganická chemie
  • Organická chemie
  • Makromolekulární chemie
  • Charakterizace polymerů
  • Přírodní polymery
  • Základy toxikologie a ochrany životního prostředí
  • Zpracovatelské technologie polymerů
  • Struktura a vlastnosti pevných látek
  • Řízení jakosti
  • Týmová práce

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Plastikářský průmysl
  • Gumárenský průmysl
  • Výroba syntetických vláken
  • Průmysl obalů, fólií nebo nátěrových hmot