FMK
Fakulta multimediálních komunikací

Sklo, prostor, objekt

Fakulta: Fakulta multimediálních komunikací Program: Design Specializace: Sklo, prostor, objekt Forma: Prezenční Typ: Magisterské Jazyk: Čeština

Výuka je zaměřena na budování individuální tvůrčí osobnosti v oblasti designu skla a volného umění. Uchazeč je podporován ve svém zájmu o zvolenou problematiku, kterou chce rozvíjet po dobu svého studia. Využívá své dosavadní znalosti v oblasti sklářské tvorby, sklářského designu a současného umění. Důraz je kladen na individualitu studenta a originalitu řešení, které je schopné obstát v reálném tvůrčím prostředí. Během studia uchazeč absolvuje praktickou stáž, která mu zajistí potřebné znalosti v oboru design skla – od výrobní dokumentace po samotnou realizaci a zařazení do výroby. Absolvent tak bude schopen tyto zkušenosti progresivním způsobem využívat v kontextu současného designu a užitého umění.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Ateliér designu skla
  • Multimédia a design
  • Dějiny modernity
  • Počítačové metody Rhino
  • Prezentace
  • Virtuální realita
  • Multimediální prezentace
  • Současné tendence designu
  • Obrazové vyjadřování

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Vlastní studio freelance
  • Spotřební průmysl
  • Sklářský průmysl
  • Designérská studia, firmy