Předzápis – příručka

Pokyny pro zápis předmětů

• Spusťte internetový prohlížeč (internet explorer / edge, firefox, opera, google chrome ..) a zadejte na webové stránky stag.utb.cz.
  • Přihlaste se do IS/STAG – odkaz přihlásit se v pravé horní části portálové prezentace. Pro přihlášení využijte údaje totožné s přihlášením do systému Active Directory, e-mailu, Moodle. Neznáte-li své přihlašovací údaje, využijte formulář pro jejich zaslání na adrese user.utb.cz.
  • Po přihlášení do systému se Vám zobrazí záložka Moje studium, kde naleznete informace o studiu, vypsaných termínech zkoušek, včetně možnosti provést předzápis.
  • Na levé straně klikněte na záložku Předzápis.  Zde se Vám objeví okno s bloky předmětů (např.povinné, povinně volitelné, volitelné), které tvoří studijní plán Vašeho oboru. Nyní si klikněte na blok předmětů, který chcete zapisovat. Na obrazovce se vypíše seznam předmětů zvoleného bloku a to pro všechny ročníky studijního bloku. Vyplněním pouze požadovaného ročníku lze výpis omezit pouze na předměty zvoleného ročníku.
  • Vyberte si předmět kliknutím na zkratku předmětu, objeví se rozvrhové akce (nasazení v rozvrhu) tohoto předmětu. Zatrhněte si akce, které chcete zapsat (pokud má předmět přednášku i cvičení, musíte vybrat obě akce) a klikněte na tlačítko Uložit změny. Tím se Váš zápis uloží do databáze.
  • Stejným způsobem zapište další předměty ve stejném nebo jiném bloku.
  • V případě, že chcete zrušit již uložený zápis, klikněte opět na zkratku příslušného předmětu, zrušte zatržení u vybraných akcí a stiskem tlačítka Uložit změny uložte provedenou změnu do databáze.
  • Zapsané předměty jsou v seznamu označeny zeleným symbolem.
  • Po zapsání všech předmětů si můžete prohlédnout a popřípadě i vytisknout svůj rozvrh kliknutím na záložku Průběh studia – rozvrh se zobrazí v dolní části obrazovky.
  • V případě nejasností s předměty či studijními plány se obraťte s přesným označením předmětu (zkratka katedry + kód předmětu) na své studijní oddělení.
  • V případě dalších potíží a nejasností se obracejte na adresu stag@utb.cz (uvádějte své osobní číslo, jméno, příjmení, fakultu, obor a rok studia, nikdy neuvádějte své rodné číslo!).