Green University Ranking

Naše univerzita se už po potřetí zapojila do mezinárodního srovnání UI GreenMetric World University Rankings. Cílem tohoto průzkumu je srovnání aktuálního stavu udržitelnosti na univerzitách po celém světě. V loňském roce se zapojilo 912 univerzit z 84 států.

Očekává se, že toto srovnání upoutá pozornost univerzitních lídrů a dalších zainteresovaných stran v několika oblastech boji proti globální změně klimatu, úspor energie a vody, v oblasti recyklace odpadů, v zelené dopravě a v neposlední řadě v oblasti vzdělávání jako primárního cíle každé univerzity. Takové aktivity budou vyžadovat změnu chování a věnování větší pozornosti udržitelnosti životnímu prostředí a také ekonomickým a sociálním problémům souvisejícím s udržitelností.

Je samozřejmé, že univerzity, které jsou v tomto ohledu na špici, musí být oceněny společností a také známé, aby zde mohly být čerpány příklady dobré praxe.

V přehledu k životnímu prostředí nejšetrnějších vysokých škol patřila v loňském roce Univerzitě Tomáše Bati v celosvětovém srovnání 730. příčka. Jak dopadneme letos? Výsledky by měly být známy na přelomu roku 2021 a 2022.