Knihovna UTB vyrábí bloky

Zajímavý nápad, co se týká udržitelnosti a eco friendly myšlenky, dostali zaměstnanci univerzitní knihovny.

Třídění odpadu, to už je u naší knihovny taková klasika, ale začali “recyklovat” i nepovedené diplomky a bakalářky. Teda to, co se špatně vytisklo (hodnotit výtvory našich studentů by si nikdo netroufl, ty jsou super!). Sem tam prostě jen něco špatně vytiskli studenti nebo ujela ruka knihovníkům.

Zaměstnanci knihovny, kteří mají plnou hlavu super nápadů, si tedy řekli, že by byla hrozná škoda, kdyby ty papíry (a bylo jich fakt hodně) skončily vyhozené, když se dají ještě použít. Kluci z nakladatelství jsou hodně vynalézaví, tak je napadlo udělat takové různé bloky. A když jsme se zeptali studentů, jestli by je chtěli, tak řekli jasně že jo!

Vypadají opravdu povedeně a jsou tady: v každém patře knihovny na vybraných místech (ve dvojce u self-checku, ve trojce u pultu a ve čtverce naproti pultu). Ať vám slouží!