FMK

Ateliér Audiovize slaví 20 let

Dvacáté výročí svého založení oslavil poněkud netradičně ateliér Audiovizuální tvorba Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Oslavy proběhly v rámci 44. Letní filmové školy v Uherském Hradišti a nabídly bilanci tvorby ateliéru v uplynulých dvou dekádách, a také setkání studentů, pedagogů a absolventů.

„Rozhodli jsme se věnovat oslavám celý jeden den na Letní filmové škole, a současně posunout veřejnou prezentaci ateliéru o kus dál,“ uvádí vedoucí ateliéru Pavel Bednařík. „Na Letní filmové škole jsme představili ve středu 1. 8. aktuální studentskou tvorbu, a diváci se mohli podívat také na to nejlepší z minulosti studentské tvorby i a na opravdové rarity z archivu,“ konstatuje Bednařík. Kromě krátkometrážní tvorby byl uveden i celovečerní dokument Batalives Petra Babince a Karoliny Zalabákové, absolventů ateliéru. Snímek byl uveden i v české kinodistribuci.

Veřejnou prezentaci ateliéru doplňují nově spuštěné webové stránky www.audiovize.cz a oficiální, veřejně dostupné pásmo filmů z posledních několika let. „Hodláme tímto pásmem prezentovat zdařilé snímky našich studentů široké veřejnosti i těm, kteří nemohli na výroční akci dorazit,“ dodává Bednařík.