FMK

Česká televize uvedla autorské dokumenty studentů a absolventů ateliéru Audiovize

Během února uvedla Česká televize v premiéře dva autorské dokumenty od studentů a absolventů ateliéru Audiovize Fakulty multimediálních komunikací, a to Babička jako šance a Hasiči naší doby.

Babička jako šance (2021) je fascinujícím příběhem Zdenky Wasserbauerové, která se ve svých 82 letech intenzivně věnuje rozšíření registru dárců kostní dřeně a přináší tak nemocným šanci na uzdravení. Stejně jako svému vnukovi, režisérovi filmu Pavlu Jakešovi, jenž leukémií onemocněl jako dítě a na rozdíl od svého kamaráda Honzíka měl to štěstí, že se vyléčil. Společně s hlavní aktérkou dokumentu byl Pavel Jakeš přizván i do pořadů České televize Dobré ráno a Sama doma, kde film prezentoval.

Dokument Hasiči naší doby (2021), který byl uveden v rámci dokumentárního cyklu České televize Náš venkov, je autorským portrétem moravské vesnice Křenovice očima tří generací místních hasičů. Jejich aktivity jsou nahlíženy insiderskou perspektivou kameramana Marka Novoměstského, který je aktivním členem sboru a který film realizoval ve scenáristické a režijní spolupráci Rudolfa Šnajdera. Jako střihač na obou filmech pracoval absolvent ateliéru Audiovize Tomáš Polách.

Oba dokumenty je možné zhlédnout prostřednictvím iVysílání České televize.

Babička jako šance

Hasiči naší doby