Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
FMK

Čtyři ocenění pro ateliér Průmyslový design

Mimořádného úspěchu dosáhli studenti ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně na letošním 16. ročníku mezinárodní soutěže Cena profesora Jindřicha Halabaly 2020 v Brně.

Hlavní cenu prof. Jindřicha Halabaly v kategorii Design nábytku – klauzurní práce obdržela absolventka ateliéru Annamária Dovalová a její stůl Masa, realizovaný ve spolupráci s firmou Maesif.

Ocenění v kategorii Design nábytku – klauzurní práce získala studentka pátého ročníku Rebeka Mališová za stoličku Benny z kolekce Alchymisti, ve spolupráci s českým výrobcem kovového ohýbaného nábytku firmou Kovonax s.r.o.

Ocenění v kategorii Design nábytku – závěrečné práce bylo uděleno doktorandce Sabině Stržínkové a její čalouněné židli Tammi, která je vyráběná společností Nábytek Jelínek ve Valašském Meziříčí.

Speciální ocenění Národního centra nábytkového designu získala studentka 3. ročníku Barbora Tichá a její předsíňová stěna Mira.

Fakulty a součásti