ocenění

Další cena pro microsite jenamdvacet

Interaktivní microsite Jenamdvacet.cz, kterou Univerzita Tomáše Bati spustila v loňském roce, obdržela další ocenění. Na vyhlášení výsledků soutěže firemních médií Zlatý středník získala 3. místo v kategorii Webové stránky. Slavnostní večer proběhl 1. září 2022 v Praze.

Microsite mapuje příběh UTB, celého jejího vývoje a zároveň ukazuje, jak tato instituce změnila tvář města Zlína. Na první pohled zaujme hlavně svým designovým zpracováním. Širší centrum města je zde zachyceno ve 3D grafice v reálném čase bez nutnosti jakékoliv instalace. Díky tomu tak lze na první pohled poznat zlínské dominanty, a hlavně univerzitní budovy.

O kvalitě a zdařilosti microsite svědčí fakt, že nedávno získala ocenění i ve Spojených státech. Šlo o prestižní ocenění v soutěži CSS Design Awards – Website of the Day. UTB tak dokazuje, že není pouze regionální vysokou školou, ale má přesah do celého světa. Ve spolupráci s Odborem marketingu a komunikace zlínské univerzity vytvořila microsite společnost Polyperfect.

Soutěž Zlatý středník každoročně vyhlašuje organizace PR Klub, která sdružuje profesionály z oblasti PR. Zlínská univerzita uspěla v soutěži už několikrát, například v roce 2017 získala za soubor videí International Stories 1. místo v kategorii Nejlepší firemní videoprezentace a Grand Prix za celkovou úroveň v oblasti elektronických médií, nebo v roce 2018, kdy její webové stránky získaly 2. místo v kategorii Nejlepší webové stránky a online aplikace.

Pokud jste microsite ke 20. výročí založení UTB ještě nestačili zhlédnout, můžete tak učinit na www.jenamdvacet.cz.