věda a výzkum

Den s Technologickou agenturou letos online

Netradičně se letos uskuteční Den s Technologickou agenturou ČR. Vzhledem k pandemii koronaviru bude formou online konferencí v krajích napříč republikou.

Ve čtyřech městech se uznávané a inspirativní osobnosti zaměří na nejdůležitější témata z oblasti výzkumu a inovací. Nastíní tak aktuální potřeby a budoucnost českého výzkumu a inovací a užitečnost výzkumu pro rozvoj regionů. Dopolední diskuze budou probíhat po celý týden od 2. do 5. listopadu v Jihlavě, v Ostravě, ve Zlíně a v Ústí nad Labem. Protože současná situace nedovoluje zprostředkovat fyzické setkání diskutujících a posluchačů, mohou se zájemci  připojit virtuálně odkudkoliv.

Všechno zlé je pro něco dobré, dalo by se snad říci k dnešní “době kovidové”. Všichni jsme museli změnit dosavadní návyky a způsob života. Ukázalo se, jak jsme v Česku vynalézaví, kde jsou nové příležitosti a jak velké výzvy před sebou máme. Letošní Den TA ČR se bude konat v regionech a prostřednictvím digitální reality u Vás doma či v kanceláři. Každý z regionů je specifický, každý má vlastní problémy, ale hlavně potenciál k rozvoji. Nová řešení nebývají založena jen na okamžitém nápadu, ale na výzkumu a na něm postavených inovacích. A lidé, kteří mohou dělat dobrý výzkum, nežijí jen v Praze či v Brně. Někdy ovšem bývá složité začít. Proto TA ČR usadila v několika regionech Česka své zástupce. Ti pomáhají těm, kteří se rozhodli požádat o státní podporu pro svůj výzkum. Z dosavadního působení „vyslanců“ agentury do regionů je zároveň zřejmé, že o hledání nových řešení je v regionech velký zájem. Ti, kteří v regionech rozhodují, pochopili, jak velký je význam výzkumu a nových řešení,“ popisuje Rut Bízková, členka Rady pro vědu, výzkum a inovace.

Den TA ČR ze Zlína bude dne 4. 11. 2020 od 11 hodin. Vysílat budeme z Galerie G18. Online přenos můžete sledovat na stránce Den TA ČR 2020 – Jsme připraveni na budoucnost? | Zlín 4. 11. 2020.