FHS

Fakulta humanitních studií má novou profesorku

Ve čtvrtek 29. 4. 2021 byla ředitelka Ústavu školní pedagogiky Adriana Wiegerová jmenována vysokoškolskou profesorkou.

Jmenovací dekret, spolu s dalšími 26 čerstvými profesory, převzala od prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové  přímo v Prezidentském paláci. Adriana Wiegerová získala profesuru v oboru Predškolská a elementárna pedagogika.

Prezidentka SR uvedla, že ji se jmenovanými profesory spojuje oblast společenských a humanitních věd, což je podle ní zatím nedoceňovaná oblast lidské činnosti.

„Vašou úlohou je vychovávať absolventov, ktorí dokážu vytvárať intelektuálne, kultúrne a duchovné hodnoty a dokážu pôsobiť na ľudí tak, aby boli schopní prijímať hodnotové rozhodnutia na vysokej intelektuálnej a kultúrnej úrovni,“ řekla prezidentka SR.

Zdroj: Kancelária prezidenta SR

Podrobné informace a galerii najdete v článku Prezidentka vymenovala nových vysokoškolských profesorov.