Zlín Film Festival

Fakulta technologická přináší vědu a technologii na Zlin Film Festival

Už 4. září se na náměstí Míru otevřou dveře do Tajemné laboratoře a Technologické dílny Fakulty technologické UTB. Všichni malí vědci i vědkyně tak získají možnost nahlédnout do světa zlínské vědy a techniky. Pro ty větší chystá fakulta povídání a promítání populárně vědeckých témat ve festivalovém Šapitó v parku Komenského, ta proběhnou hned dvakrát.

Tajemná laboratoř & Technologická dílna

Ani letos se Zlín Film Festival neobejde bez vědy. Tajemná laboratoř se přesunula ze zámeckého parku na Náměstí míru. Při poznávání tajů životního prostředí, chemie, polymerů a technologie potravin a se děti dozví o tom, co všechno ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme a jak mohou sami změnit budoucnost naší planety. Technologická dílna zase nadchne všechny se zájmem o robotiku a techniku. K vyzkoušení budou například 3D pera, robotická ramena nebo výroba vlastních dřevěných robůtků.

Science Café & Academia Film Olomouc

„U příležitosti filmového festivalu odstartujeme i podzimní sérii přednášek Science Café, po které se nám od března už pořádně stýská. Díky naší spolupráci s Academia Film Olomouc obohatíme oblíbené populárně-vědecké přednášky o kvalitní kinematografický zážitek s příměsí vědy. AFO nám letos zajistilo opravdu zajímavé snímky,“ přibližuje Michal Rouchal, jeden z organizátorů doprovodného programu FT UTB.

Vědět je budoucnost

Tímto heslem se fakulta řídila při plánování celého programu, přednášky Science Café Zlín nevyjímaje – Do budoucnosti měst a energie zavede přednáška profesora Marka Koutného. Jak dlouho může lidstvo žít stejně jako dosud? Jak budou vypadat udržitelná města budoucnosti? Odpoví 4. 9. 2020 v 18:00 ve festivalovém Šapitó.

Chceme ještě maso v 21. století? Nad tím se zamyslí Robert Gál, ředitel Ústavu technologie potravin. Naváže tak na film „Fermentace čili proměna“, který představí kvašení jako jeden z nejprobíranějších trendů tohoto století. Jak spolu maso a fermentace souvisí? Prozradí v závěrečný den festivalu, 10. 9. 2020 v 18:00, opět v parku ve festivalovém Šapitó.

Aktuální dění z Fakulty technologické sledujte na jejím Facebooku, Instagramu nebo webu.