událost

Galavečer UTB ocenil nejlepší studenty i sportovce

Univerzita Tomáše Bati ve spolupráci se Studentskou unií každoročně oceňuje nejlepší studenty UTB. Ani letos tomu nebylo jinak. Slavnostní galavečer se uskutečnil 11. dubna 2023 v budově rektorátu a ocenění si odneslo dohromady osm studentů. Ty vybíralo jak vedení jednotlivých fakult, tak i jejich studenti a zaměstnanci.

Letošní Galavečer UTB se konal v atriu budovy rektorátu s ikonickým červeným kobercem. Kromě předávání cen se hosté mohli těšit i na bohatý kulturní program. Večer zahájilo vystoupení tanečního studia FREE DANCE Prostějov. Vystoupil i absolvent naší univerzity, zpěvák Ivo Blahounek. Ten nejvíce upoutal publikum svou milostnou originální písní „Never“.

„Nominovat svého favorita na cenu mohl student i zaměstnanec. Ceny se předávají ve třech kategoriích: nejlepší student fakulty, sportovec a sportovní tým a nejlepší student univerzity,” vysvětlila Iva Stoličková, manažerka Galavečeru UTB 2023.

A kteří studenti byli oceněni a mohli se tak projít po červeném koberci? V kategorii fakult zvítězili: Adam Ondriaš (FaME), Michaela Holíková (FHS), Dalibor Malý (FLKŘ), David Sedlář (FAI), Jiří Navrátil (FT) a Aneta Zelenková (FMK).

Ve speciální kategorii „Sportovec“ vítěze vybírá Ústav tělesné výchovy UTB. Ocenění si odnesla Barbora Macurová (FHS), která se věnuje běhu, konkrétně delším tratím jako je například půlmaraton.

Poslední byla udělena cena nejlepšímu studentovi univerzity. Výhercem se stal Adam Ondriaš z FaME, který svůj volný čas věnuje práci se zahraničními studenty prostřednictvím organizace Erasmus Student Network Zlín (ESN). Věří tomu, že tato práce přináší na naši univerzitu důležitou rozmanitost a multikulturu.

Všem výhercům gratulujeme a už teď se těšíme na další ročník, protože právě naši studenti jsou důvodem, proč tu jsme.