Game Jam 2023

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně pořádá hackathon pro tvorbu PC her Game Jam 2023, který přivítá celkem 40 studentů z Fakulty aplikované informatiky a Fakulty multimediálních komunikací. Soutěž proběhne od 3. do 5. března v budově TIC na adrese Vavrečkova 5262.

Studenti se na začátku rozdělí do multioborových týmů, které následně budou mít 48 hodin na vývoj počítačové hry na zadané téma. Odborná porota ocení výsledná díla v několika kategoriích, včetně technického zpracování, výtvarné koncepce a nápadu. V porotě zasednou nejen pedagogové UTB, ale také zástupci herního průmyslu, jako například firma polyperfect nebo visiongame.cz.

“Game Jam je vynikající příležitost pro studenty ukázat své schopnosti v oblasti herního designu,” uvedl Pavel Novák, vedoucí ateliéru Game design na FMK UTB. “Koncept této soutěže má velký ohlas po celém světě, kde se pravidelně koná již několik let. Díky multioborovému propojení mohou vzniknout stabilní vývojářské týmy, kterým tato soutěž může pomoci nastartovat kariéru v herním průmyslu.”

Partnerem soutěže je Technologické inovační centrum, což je vynikající příležitost pro studenty seznámit se s průmyslovými partnery a získat kontakty v oblasti herního designu.

Game Jam nabízí studentům skvělou příležitost projevit své schopnosti v oblasti herního designu, propojit se studenty obou fakult a získat tak cenné zkušenosti, poznatky a kontakty.