Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
sport

Iva Kavánková reprezentovala univerzitu na prestižních závodech v orientačním běhu

Studentka doktorského studia z Fakulty aplikované informatiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně nedávno oslnila svými sportovními výkony na dvou prestižních univerzitních soutěžích v orientačním běhu. Tato mladá nadějná sportovkyně nejen reprezentovala svou univerzitu, ale také přinesla domů úctyhodné výsledky a motivaci pro budoucí závody.

Evropské univerzitní mistrovství v orientačním běhu 2023 v St. Gallen

Na Evropském univerzitním mistrovství v orientačním běhu 2023, které hostila University of St.Gallen ve Švýcarsku, se Iva Kavánková účastnila tří závodů. Prvním z nich byl sprint v historickém centru St. Gallen, kde se běžela kvalifikace, ze které postoupila do finále. V náročném závodě skončila na 38. místě. Druhým závodem byla krátká trať v alpském lese u města Gais, kde dosáhla výborného 24. místa.

Výsledky Evropského univerzitního mistrovství v orientačním běhu

Akademické mistrovství České republiky v orientačním běhu v Olomouci

Následně se studentka účastnila Akademického mistrovství České republiky (AMČR) v orientačním běhu, které bylo součástí Českých atletických her 2023 v Olomouci. Zde se představila ve dvou disciplínách. Prvním závodem byl sprint v okolí parku Malého prince v Olomouci, kde obsadila 7. místo. Druhou disciplínou byla krátká trať u obce Velký Újezd, kde dosáhla výborného 2. místa.