umš qočna

Letní příměstské tábory Univerzitní mateřské školy Qočna

Vyberte si z nabídky letních příměstských táborů pořádaných Univerzitní mateřskou školou Qočna.

Malý Badatel

Termín: 8. 7. – 12. 7. 2019
Věk: 6 – 12 let

Vědecký tábor pro děti předškolního a mladšího školního věku, zaměřený prioritně na pokusy, experimenty, bádání, zkoumání, pozorování věcí kolem nás. Děti se seznámí hravou formou se základními zákonitostmi přírody, fyzikálními či chemickými jevy a spoustou dalšího. Součástí bude i expedice do experimentária a jiné badatelské aktivity. Program bude variabilní dle zájmu dětí. V průběhu týdne si děti vytvoří badatelský deník, kde si budou zapisovat či zakreslovat jednotlivé pokusy a poznámky k bádání.

Já, výtvarník

Termín: 29. 7. – 2. 8. 2019
Věk: 3 – 6 let

Tábor plný zážitků, kreativního tvoření, ale také práce. Každý den bude zaměřen na jinou činnost a jinou techniku. Děti si vyzkouší tvoření v přírodě, práci s keramikou i malbu na plátno. Součástí bude také zrealizování prodejní výstavy v režii dětí. Za příznivého počasí bude většina aktivit realizována venku – na hřišti, zahradě, v parku i blízkém okolí školky. V průběhu týdne děti navštíví i galerii. Program pro děti bude částečně upraven dle preferencí a zájmu dětí. Tábor je určen převážně dětem se zájmem o kreativní tvoření, malování a jiné výtvarné činnosti.

Já, turista

Termín: 5. 8. – 9. 8. 2019
Věk: nespecifikován

Týden plný výletů a pěší turistiky po trasách v okolí Zlína. Dítě si zažije, jaké je to být cestovatelem a co všechno to obnáší. Hned ráno se vyráží na trasu plnou zajímavostí. Děti se mohou těšit například na pěší výlet na hrad či stezku zdraví. Nejčastějším dopravní prostředkem budou vlastní nohy (případně MHD či vlak). Tento tábor není určen pro děti, které mají potřebu odpoledního spánku nebo nezvládají delší trasy pěšky. Odpočinek bude pouze formou relaxace na dece v přírodě. Nezbytnou součástí bude batoh se svačinou, pitím a pláštěnkou a vhodné oblečení a obuv do přírody na pěší turistiku. V případě, že v daném týdnu bude abnormálně nepříznivé počasí, budou realizovány menší výlety po památkách Zlínska. Podmínkou přijetí na tábor je fyzická zdatnost a vytrvalost.

Kontakty, ceny a podrobnější informace k táborům najdete v dokumentu Příměstské tábory – léto 2019.