výstava

Mladí designéři budou vystavovat ve Zlíně pod jednou střechou

Tradiční výstavu absolventských prací s názvem Diplomky & bakalářky 23 připravuje Fakulta multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Veřejnosti představí svá díla absolventi třinácti uměleckých ateliérů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 26. června od 18.00 hodin v budově 61 bývalého závodu Svit.

Na výstavě budou poprvé k vidění nejen diplomové, ale i bakalářské práce. Celkově se ve svitovském areálu představí více než 180 studentek a studentů z ateliérů Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Arts Management, Design oděvu, Design obuvi, Design skla, Digitální design, Game Design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Každý ateliér má vlastní sekci, kam studenti v těchto dnech instalují své projekty dle potřeb svého záměru a závěrečné obhajoby, která se ve většině případů na místě také odehrála. „Diplomové a bakalářské práce proto tentokrát prezentujeme nikoliv jako klasické výstavní kusy, ale jako komplexní řešení konkrétních zadání. Jako kreativní úvahy, experimenty a volby, které musí student v závěru svého studia, ať bakalářského či diplomového, obhájit,” komentuje výstavu její kurátorka Helena Maňasová Hradská. „Divák procházející toto kreativní město spatří projekty ještě horké úsilím státních závěrečných zkoušek jako doklady studijního a zkušebního procesu, jako svědky proměny studenta v absolventa,“ dodává kurátorka výstavy.

„Studenti v ateliérech pracují na rozličných dílech z oblasti designu, umění, komunikace a hraného i animovaného filmu. Filmaři a animátoři často pracují na snímcích ve skupinách, ostatní sólově. Výstava je tak plná inspirace a neotřelých nápadů, které dokáže vymyslet současná generace nastupujících umělců a designérů,“ přibližuje Pepa Kocourek, děkan Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně.

Výstavu Diplomky, na které fakulta představuje veřejnosti práce svých absolventů, se koná pravidelně už od roku 2018.

Diplomky & bakalářky 23 bude možné vidět od 27. června do 18. července 2023 každý den včetně víkendů od 10 do 18 hodin v budově 61, vedle MHD zastávky Poliklinika. Vstup na výstavu je zdarma.

Pro aktuální informace ohledně výstavy i dění na fakultě sledujte:

web: fmk.utb.cz  |  facebook: @fmk.utb   |  instagram: @fmk.utb