FAI

Návštěva profesorky Dr. Audrey Schultz z prestižního PRATT Institute v New Yorku

Cílem návštěvy Prof.  Dr. Audrey Schultz bylo navázat na misi zástupců Univerzity Tomáše Bati na PRATT Institutu v New Yorku a rozvinout spolupráci v oblastech vzájemných krátkodobých tematických stáží zaměřených na design v projekci těsného a inteligentního propojení reálného a virtuálního světa, kde klíčovou linií je svět umění, designu a vysoce moderního životního stylu.

„Klíčovou filozofií vnímání jsou viditelné informace, které přímo mění pohled na náš svět,“ říká prof. Schultz. „Výše představené je pak jádrem technologických IT informací jak je vnímáme v PRATT a jak jsou dále integrovány chytrého vlastního životního cyklu konkrétních inteligentních budov“ dodává.

Pratt Institute byl zařazen mezi 10 nejlepších světových vysokých škol umění a designu v roce 2023. Každoroční hodnocení QS World University Rankings podle předmětu zaměření také řadí PRATT Institute mezi pět nejlepších vysokých škol pro umění a design ve Spojených státech.

Prof.  Dr. Audrey Schultz vyučuje interiérový design  a facility management na Northern Virginia Community College a Pratt Institute v New Yorku.  Zastává vedoucí pozice v PRATT a jako finanční ředitelka je členkou mnoha výborů a iniciativ. Prof. Schultz získala titul Ph.D v oboru Built Environment na The University of Salford v Anglii. Má bohaté mezinárodní výzkumné zkušenosti v oblastech designového myšlení, metodologie systémů, transformačních strategií a řízení změn.

Prof. Schultz navštívila rovněž 21. budovu zlínského mrakodrapu s komentovanou prohlídkou.  „Díky takovéto spolupráci se světovou elitou budujeme respektované partnerství postavené na znalostní a osobnostní úrovni. Naplňováním principu globální spolupráce a “spolupráce s nejlepšími” je tou nejlepší cestou jak být sami  trvale na vysoké a prestižní úrovni,“ říkají prof. Roman Jašek a  Dr. Pavel Vařacha z Ústavu informatiky a umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky.