utb

Odešel kameraman Juraj Fandli, pedagog UTB

Ve věku nedožitých 70 let zemřel ve čtvrtek 2. srpna 2018 kameraman a pedagog UTB, Juraj Fandli.

Juraj Fandli nastoupil po absolvování FAMU jako kameraman do Filmových ateliérů Gottwaldov, kde se podílel na řadě celovečerních i dokumentárních snímků. Mnozí z nás jistě znají filmy “Sonáta pro Zrzku”, “Stav ztroskotání”, “Do zubů a do srdíčka”, “Parta za milion” či “Requiem pro panenku”. Posléze spolupracoval se známými režiséry, například Filipem Renčem, Vítem Olmerem, Fero Feničem nebo Emirem Kusturicou.

Na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně působil od roku 2004 jako pedagog pro specializaci Kamera. „Uměl motivovat studenty, zajímal se o jejich práci, byl vzorem uznávaného profesionála jak v tvůrčí, tak pedagogické činnosti. Byl přátelský a otevřený. Takový pro nás i zůstane,“ uvedla proděkanka FMK Jana Janíková.