knihovna utb

Přednáška: Infodemie a jak ji pomáháme šířit

Ještě nemáte program na podvečer 23. listopadu? Tak v tom případě už nic nevymýšlejte, právě jsme vám ho vymysleli. Zveme vás co nejsrdečněji na jedinečnou přednášku “Infodemie a jak ji pomáháme šířit” od Miloše Gregora, politologa a experta na dezinformace v jedné osobě. Tak přijďte ve středu 23. listopadu v 17.00 do 4. patra naší knihovny, těšíme se na vás!

Fénomén infodemie představuje rozsáhlé a rychlé šíření nepřesných a nepravdivých informací. Říkáte si, že dezinformace se týkají jen “těch druhých”? Že přece víte, co jsou to fake news? Že spolehlivě rozeznáte manipulaci od seriózního zpravodajství? Jako ochranný štít jste si nastavili mediální gramotnost a fact-checking je pro vás účinné očkování?

Většina z nás se tímto nechá lehce ukolébat a už si neuvědomujeme, že podstata všeho leží ale někde v nás, přesněji řečeno v nastavení našeho mozku. Vytváříme si své vlastní bubliny a informace třídíme podle toho, zda jsou nám blízké. Nesouhlasné argumenty a názory odmítáme a často ani nevnímáme.

O těchto v dnešní době velmi rozšířených fenoménech bude mluvit Miloš Gregor, politolog z Masarykovy univerzity v Brně a odborník na politický marketing, který se zaměřuje především na politickou komunikaci, volební kampaně a analýzu propagandy a dezinformací. Zároveň je spoluautorem Nejlepší knihy o fake news, dezinformacích a manipulacích, kterou najdete i v našich regálech.

Tuhle přednášku si prostě nemůžete nechat ujít! Zapište si do svých deníčků:

• Kdy? středa 23. listopadu v 17.00
  • Kde? Knihovna UTB, 4. patro
  • Jak dlouho? Asi 1,5 hodiny
  • Perlička závěrem? Budeme mít i něco drobného k občerstvení

Těšíme se na vás!

Omrknout událost na Facebooku
Přidat si událost do svého Google kalendáře Stáhnout si událost iCalendar