U3V

Prof. Petr Vavřín získal stříbrnou pamětní medaili Senátu

Profesor Vavřín je významná osobnost v oblasti vzdělávání seniorů. V roce 1991 byl jmenován profesorem v oboru Technická kybernetika. Kromě výzkumné a publikační činnosti ve svém oboru se věnoval i společenským a filozofickým aspektům automatizace, problémům ve vztahu člověk a stroj.

Po roce 2000 se začal intenzivně zabývat vzděláváním seniorů v rámci Asociace Univerzity třetího věku v České republice. Do roku 2012 působil jako předseda této asociace, později jako místopředseda. Díky činnosti prof. Vavřína se podařilo zajistit financování pro seniorské vzdělávání na jednotlivých vysokých školách. Zároveň pomohl nastavit pravidla kvality tohoto vzdělávání na jednotlivých vysokých školách. Osobnost prof. Petra Vavřína významně přispěla k vysoké prestiži a dobrému jménu Univerzity třetího věku doma i v zahraničí.

Prof. Petr Vavřín působil v době vzniku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jako rektor VUT v Brně.