ocenění

Se studentským animovaným filmem k prvnímu milionu

Rozbitý šutr Pierre suverénně rozdrtil konkurenci ve start-up akcelerátoru!  Tak uvedlo Technologické inovační centrum svou tiskovou zprávu o výsledcích 14. ročníku akcelerátoru Můj první milion.

Aby to bylo jasnější: onen rozbitý kamínek se jménem Pierre představuje hlavního hrdinu studentského projektu, který vzniká na půdě ateliéru Animovaná tvorba Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Z původně absolventského filmu tří autorů (Sofiye Gorokh, Miriami Trnavské a Matěje Šaka) se stal „zárodek” plánovaného televizního seriálu. A také impulz k založení nového animačního studia, které bude sídlit ve Zlíně. Není proto divu, že se studenti rozhodli nejen v loňském roce zažádat o podporu Nadační fond FILMTALENT Zlín, kde dosáhli na nejvyšší možnou částku, ale také se zapojit do akcelerátoru Můj první milion.

Vítězství v kategorii Vysoká škola a veřejnost, ale také speciální ceny (např. kancelář v podnikatelském inkubátoru TIC na rok zdarma) proto představují pozitivní signál, že se projekt ubírá dobrým směrem. Jeho ambice nejsou nikterak malé. Látka se připravuje tak, aby bylo možné zajistit výrobu ve spolupráci s Netflixem.