věda a výzkum

Slavnostní otevření Laboratoře diagnostiky pohybového aparátu

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní otevření nové Laboratoře diagnostiky pohybového aparátu v Centru výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Událost se uskuteční 4. října 2023 v 10.00 hodin v budově Univerzitního institutu, Nad Ovčírnou IV 3685 ve Zlíně, 4. patro, místnost č. 429.

Laboratoř bude sloužit jako odborná poradna pro komplexní posouzení a diagnostiku nohy jako celku. Zajistí detailní rozbor samotných chodidel, jejich hodnocení ve statické a dynamické zátěži a následné posouzení dalšího vlivu na postavení těla.

Tato diagnostika, společně s odbornou konzultací a instruktáží poté poslouží k návrhu konkrétního řešení na míru. Může se jednat například o návrh na vhodnou obuv, nebo pomůcek, jako jsou ortopedické nebo protetické aktivní stélky, či stélky se stimulačním efektem.

Důležitým faktorem je zde propojení vědecko-výzkumné sféry s praxí, čili s firmami, které se zabývají výrobou pohodlné, funkční a zdravé obuvi.