Studentská soutěž dřevěných staveb zahájena

Máte rádi dřevo a ve škole navrhujete stavby? Přihlaste se do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění Stavby s vůní dřeva, kterou po osmé vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Laické i odborné veřejnosti ukážete svůj talent, zasoutěžíte si a získáte neocenitelnou zkušenost. Navíc můžete vyhrát ceny v hodnotě 200 000 Kč. Uzávěrka on-line přihlášek je 30. června 2020. Soutěži udělila záštitu i Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

„Do soutěže se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce,“ říká o soutěži se záštitou tří ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol její vedoucí Pavla Panáčková. Výhodou soutěže je, že do ní můžete přihlásit i své bakalářské a diplomové práce. Jen se musí vztahovat k tématu ročníku, které letos na oslavu 15 let naší nadace zní Dřevo je život.

Online přihlášku do soutěže můžete vyplnit na stránce Chci se přihlásit do soutěže.

Návrhy dřevěných staveb přihlašujte on-line dle velikosti jejich obestavěného prostoru do kategorie malých nebo velkých staveb. Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky nebo vizuálně výjimečný.

Novinkou letošního roku je bonus pro první přihlášené soutěžící. „Studenti, kteří svůj návrh na našem webu registrují do 31. května 2020, získají jako bonus stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku. Sama je moc ráda nosím,” usmívá se Pavla Panáčková.

Odměna pro všechny soutěžící

Cílem soutěže je rozvíjet studenty a motivovat je k práci se dřevem. Každý soutěžící proto získá zpětnou vazbu na svůj návrh, certifikát o své účasti v soutěži a roční předplatné časopisu Dřevo a stavby. Všichni budou v září 2020 pozváni na seminář o osobním a profesním rozvoji, který organizujeme během vyhlášení vítězů v Praze.

Na vítěze poroty a veřejnosti čekají finanční odměny v celkové hodnotě 120 000 Kč (2 x 50 000 Kč a 2 x 10 000 Kč), exkurze do podniků Stora Enso ČR a Kronospan Jihlava, licence k softwaru SEMA a roční předplatné časopisů Dřevařský magazín a Stavebnictví. Soutěž podporují Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p. Všichni vítězové navíc obdrží originální dubový diplom Nadace dřevo pro život.

O Nadaci dřevo pro život

Nadace dřevo pro život už 15 let přináší více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti přínosy dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace. Více o nadačních projektech o lese, dřevě a životním prostředí najdete na webu drevoprozivot.cz.

Kontakt pro více informací

Terezie Poláková | pr@drevoprozivot.cz | +420 777 125 697