FHS

Ukrajina a my – diskuzní setkání akademických pracovníků a studentů UTB

Ukrajina byla napadena Ruskem. Více než 2 000 000 lidí dosud opustilo zemi. Více než 200 000 ukrajinských běženců je již na českém území. Čísla každou hodinu narůstají. Válka se vlomila do Evropy.

Varující události vyvolávají oprávněné obavy i řadu naléhavých otázek, jež se v posledních dnech stávají předmětem četných debat a zároveň nás podněcují k aktivní účasti na humanitární pomoci.

Ani Fakulta humanitních studií UTB ve Zlíně nezůstává v těchto pohnutých časech stranou a zapojuje se do dění prostřednictvím konkrétních aktivit v podobě happeningů, akademických diskuzí či pomoci v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (areál Krajské nemocnice T. Bati, 1. pavilon – budova U14).

Ve středu 16. 3. od 10.00 hodin pořádá FHS v posluchárně 106 (přízemí budovy U18) diskuzní setkání, jehož hlavními tématy budou  souvislosti ruské agrese a kroky vedoucí k vyřešení nejpalčivějších problémů. Diskuzi povede doc. Mgr. Radim Šíp, Ph.D. a bude formována příspěvky k otázkám:  Jaké jsou hlavní příčiny a dopady ruské agrese? Jak můžeme pomoci v řešení celé situace? Co potřebujeme, abychom dokázali efektivně pomáhat? Celou akci zahájí úvodní slovo akademika přímo z okupované Ukrajiny.